27 28 29 30 31

JoeMaxovo

* FIFA Manager 10: JoeMax v Carlisle United (3.)

Vydáno dne 17. 07. 2010 (3362 přečtení)

První polovina sezóny 2010-2011 (naší třetí v Premier League) se nám mimořádně vyvedla, vedeme ligu o závratných 9 bodů před druhou Chelsea. Podaří se nám udržet vítěznou vlnu a vybojovat historicky první titul v Premier League?

Sice jsme vyhráli podzimní část ligy, ale v posledním zápase jsme vybouchli s podprůměrným Birminghamem. Náladu jsme si spravili v přáteláku s naší rezervou, který jsme vyhráli 2:1. Naši trenéři v lednu hlásí, že se výrazně zlepšili naši klíčoví hráči: Verón, Hoffer, Bastians, Berhalter i gólman Aarnoutsen. Naopak se zhoršili mladík Feghouli, jenž v novém působišti není dvakrát šťastný, a gólman Cudicini, který je týmovou dvojkou a se smlouvou jen do konce roku se obává o svou budoucnost. Obranu A týmu vystuží německý reprezentant Christopher Metzelder z Realu Santander. V dorostu vychováváme dva nadějné talenty, útočníka Webera a obránce Sinclaira, navíc jsme postavili dorostenecké centrum v brazilském Sao Paulu, abychom získali více talentovaných dorostenců.

První jarní domácí zápas proti Wiganu musel kvůli červeným kartám vynechat argentinský kanonýr Lavezzi, dokázal ho ale zastoupit Venca Kadlec! Sice spousta našich fanoušků dostala už v sedmé minutě infarkt, protože se naše obrana jaksi nestihla probudit. Naštěstí právě Kadlec stihl do poločasu vyrovnat a ve druhé půli jsme čtyřmi góly Athletic zlikvidovali. Podobnou kanonádu jsme nadělili Tottenhamu, jemuž jsme to ve čtvrtfinále English League Cupu nandali dokonce 7:1!!! Vedlo se nám i o týden později ve 4. kole FA Cupu, Leicester jsme vyprovodili čtyřmi góly. A to kvůli nabitému programu hrálo skoro Béčko!

O dva dny později, 15. ledna 2011, jsme totiž v lize přijeli na Arsenal - s naším klasickým betonem :-D I když jsme nasadili to nejlepší, pořád byl v hodnocení týmu 55bodový rozdíl. Z Londýna jsme si odvezli bodík za remízu 2:2, kterou zachránil střídající Smith (za lehce zraněného Hoffera) v 86. minutě. Musel jsem provést lehkou čistku v týmu, primadonu obránce Gregoryho jsme nabídli do Paris St. Germain a levého beka Jonathana Brisona do Wiganu. Zorganizovali jsme krátké soustředění, které zvýšilo hráčům morálku a sebedůvěru :)

19. ledna jsem absolvoval svou derniéru na lavičce USA v přátelském utkání proti Austrálii, v jejíž sestavě se objevil náš bývalý obránce Christopher Coyne. Navzdory friendly atmosféře jsme se soupeřem neměli slitování a vyhráli jsme 4:1, takže se moje poslední US štace povedla. Po návratu k ligovému týmu Carlisle jsme 22.1. porazili 3:2 Stoke City, když se hattrickem blýskl nepříliš využívaný Nino a udržel nás v tabulce daleko od druhého Liverpoolu.

V semifinále Ligového poháru jsme doma přivítali Manchester United, kterému se letošní sezóna zatím absolutně nevyvíjí podle představ. Omlouvám se divákům, že jsme opět nastoupili s neatraktivním betonem, ale kvalita United je prostě pořád někde jinde... i když se snažím kádr vhodně doplňovat a trenéři dělají co můžou, aby z hráčů dostali maximum :) Zápas se pro nás vyvíjel špatně od 51. minuty, kdy Reds dostal do vedení Vidič, naštěstí deset minut před koncem vyrovnal z penalty Verón a kdyby Smith poslal balón kousek níž pod břevno, mohlo to být překvapení. Do odvety to byl ale slibný výsledek.

Na přelomu ledna a února si naše obrana vzala dovolenou - jediné štěstí, že útočníci makali o to víc! Nejprve jsme remízovali 29.1. doma s Birminghamem 3:3 a pátého února vyválčili výhru 4:3 s nováčky z Doncasteru. Bohužel ani zkušený Metzelder zatím nedokázal přinést do našich zadních řad kvalitu a klid :( Proto by na konci sezóny měl ještě dorazit španělský pravý bek Barragán. Mizérie pokračovala remízou 3:3 i v přáteláku s Béčkem a tak jsme s bázní vzhlíželi k našemu dalšímu ligovému soupeři - Chelsea. Zbytečně :) Při klasickém 5-4-1 s Hofferem na hrotu jsme ještě v první půli drželi remízu, ale ve druhém načal skóre z přímého kopu Verón, střídající junior Dunn dorazil Hofferovu střelu a vše ukončil v 90. minutě hlavou Metzelder. Tak konečně! Tabulka už vypadá úplně jinak, týmům pod námi se nedaří a tak první čtyři místa v polovině února jsou následující: 1. Carlisle 60, 2. Tottenham 47, 3. Chelsea 44, 4. Manchester City 44. Budujeme si luxusní náskok!

S Dunnem a Metzelderem jsme oslavili jejich první trefy v Premier League. Úspěšně přemlouvám nyní už sedmatřicetiletého veterána Grahama Kavanagha (DZ/ZS), aby prodloužil smlouvu ještě o jednu, definitivně poslední sezónu. Čeká nás pohárová série, nejprve mladíci Eric Johnson a dvěma góly Marco Terrazzino sestřelil v osmifinále FA Cupu Birmingham (celkem 3:2), abychom se o dva dny později (16.2.2011) doma postavili v osmifinále Ligy Mistrů Realu Madrid.

Soupeře zaskočil už v šesté minutě Smith, který přidal v 62. minutě po přihrávce Meridy druhou branku a i když Real s naprostou samozřejmostí bleskově potrestal špatné vyhození našeho gólmana, došel si v 82. minutě Smith pro penaltu, kterou proměnil Verón a pečetil na 3:1! Po týdnu jsme si pohlídali odvetu a po remíze 2:2 postoupili do čtvrtfinále! A to Merida dostal v poločase červenou kartu, naštěstí máme Hoffera a soupeř Karima Benzemu, který v závěru neproměnil penaltu :)

Další ligové kolo nám už celkem potřetí v sezóně do cesty přivedlo Manchester United, který poslal už ve třetí minutě Rooney do vedení po chybě Gregory Lecy, ale útočníci Lavezzi s Hofferem vývoj otočili v náš prospěch. Před druhými Kohouty vedeme už o 15 bodů! Díky naší pozici v tabulce a výkonech v únorových zápasech jsem se stal manažerem měsíce :) Na vítězné vlně jsme ještě venku zlikvidovali 3:0 Middlesbrough, ale následně jsme doma narazili na nevyzpytatelný Bolton Wanderers. Tosh v 90. minutě zachraňoval alespoň remízu 3:3, bohužel naši obránci nezvládli odkopnout míč, faulovali před vápnem a z přímého kopu jsme dostali čtvrtý gól :-/ O výsledek jsme museli strachovat i na Sunderlandu, naštěstí jsme poločasových 2:1 aspoň udrželi až do konce. Máme na druhou Chelsea náskok už 17 bodů, do konce ligy zbývá už jenom 9 zápasů!

14.3.2011 a odveta semifinále Ligového Poháru proti Manchesteru United. Novináři se ptají, jak se těším na utkání před takovým davem? Hostí nás totiž vyprodaný stadion Old Trafford. Odpovídám: "Moc těším na fantastickou atmosféru, takové prostředí vám dává obrovskou podporu. Myslím, že moji kluci se taky těší :)" To zvedá morálku hráčů i podporu fanoušků, kteří vidí divoký zápas. Už klasicky se brzy po začátku trefil Smith, jenže ve 13. minutě se nechal za hrubý faul vyloučit levý bek Stenman a do poločasu vyrovnal Rooney. Bastians nám po změně stran vrátil vedení a kvůli oslabení jsem v závěru stáhnul hráče do defenzívy, ale Anderson v 88. minutě srovnal na 2:2. Tento výsledek nám díky většímu počtu gólů na půdě soupeře stále zaručoval postup, nicméně v 90. minutě zvýšil na 3:2 Smith a bylo hotovo :) Ve finále si opět zahrajeme s Liverpoolem. Díky výsledkům se o mně pere mnoho věhlasných klubů, ale zůstávám v Carlisle a hráči jsou tomu rádi :)

V následujícím kole jsme přivítali Portsmouth, který nám nesedí a v prvním zápase jsme prohráli 1:4, teď už "jen" 0:2. Stále držíme 15 bodový náskok na druhou příčku a novináři se ptají, zda už plánujeme oslavy titulu. "Ještě ne, ještě to nemáme v kapse," odpovídám a hráčům je jasné, že musejí makat až do konce, což je pozitivně motivuje. Po reprezentační pauze, kdy se blýsknul Hoffer gólem za Rakousko proti Skotsku, nás ve čtvrtfinále Ligy Mistrů přivítala Barcelona.

Další šokující úvod, Hoffer už ve 4. minutě vystihl chybnou rozehrávku obrany a vsítil první gól zápasu! V dresu Barcelony ale řádil Ibrahimovič, s nímž si Metzelder a spol. nevěděli rady a do poločasu dvěma góly otočil. Současně se po druhé žluté poroučel ze hřiště Xavi, jenže i v oslavení byl Ibrahimovič k nezastavení. Hoffer ještě snížil na 2:3, ale v závěru jsme inkasovali z přímého kopu na 2:4 a pomalu jsme se s evropskou klubovou soutěží začali loučit.

Mezírku mezi pohárovými zápasy vyplnil duel na Manchester City, v němž Verón nedal penaltu, ale stejně jsme díky Toshovi a Smithovi vyhráli 2:1. 6. dubna bylo to datum, kdy do Carlisle přijela Barcelona pro postup do semifinále LM. Jenže naši se bili jako lvi! Hoffer pálil do gólmana, Bastians těsně vedle, Tosh i hostující Messi přehnali důraz a odnesli si žluté karty. V pětatřicáté minutě vypálil Verón do tyče, míč po zákroku gólmana poskakoval před brankovou čarou, odkud ho Hoffer dorazil - 1:0! V ten moment jsme ztráceli na Barcu už jenom gól, naneštěstí se hned vzápětí nechal vyloučit po druhé žluté Tosh :( Přesilovku hned po přestávce využil kdo jiný než Ibrahimovič a srovnal na 1:1. Naši se ale nevzdali, dobře se všimli, že brankář Barcy Valdéz neměl svůj den a pálili ze všech pozic! Nejprve Hoffer dorazil vyraženou ránu Feghouliho, o pár minut později nadvakrát dopravil míč za čáru Bastians, v 88. minutě byl ve vápně faulován Mörz a Verón se tentokrát ze značky pokutového kopu nemýlil. Naprosto neuvěřitelně jsme i v deseti zválcovali evropský velkoklub 4:1 a probojovali se do semifinále, kde se utkáme s Bayernem Mnichov.

Štěstí nás opustilo v domácí lize. S Tottenhamem, jedním z našich stíhačů, jsme prohráli 2:3, když Cudicini si za výkon odnesl potupnou známku 3 (to jsem snad ještě neviděl...). Takhle Hotspurs stáli náš náskok na 12 bodů, navíc jsme v dalším kole prohráli 1:2 s Liverpoolem, jenže Tottenham taky nebodoval a tak i pět kol do konce zůstáváme na svém. Ve čtvrtfinále FA Cupu jsme ztrapnili českého brankáře Martina Lejsala, když jsme jeho Wolves nasázeli sedmičku. Atmosféru v týmu zchladila zlá zpráva, před Mnichovem se na tréninku zranil Hoffer a bude 2 týdny mimo :( Na hrot útoku se v tedy v prvním semifinále LM postavil Argentinec Ezequiel Lavezzi, který už v 11. minutě stihl napravit Metzelderovu chybu ze začátku zápasu (to byl zase kauf) a vyrovnat na 1:1 a snažil se i dál, ale v cestě mu stál gólman nebo branková konstrukce :( V souběžně hraném druhém semifinále prohrál Lyon doma s Liverpoolem 1:2 a tak bychom na našeho neoblíbeného soupeře v případě postupu narazili znova.

Jak jsem říkal - posledních pět kol do konce. Doma proti Blackburnu jsem musel šetřit některé opory a další hráči (Feghouli, Merida) měli stop za karty. Ale i kombinovaná sestava s mladíky a méně vytěžovanými hráči v pohodě vyhrála 6:0 a to znamenalo co? 1. Carlisle 75, 2. Tottenham 61, 3. Chelsea 60, 4. Manchester United 59... ano, za zbývající 4 kola už nás nikdo nemůže předstihnout, jupííííí jsme mistříííí :-D Mno tak teď ještě odveta s Bayernem v Německu - nic jsme neponechali náhodě, vyhráli venku 3:1, když soupeř zaznamenal čestný úspěch až v závěru. Podle očekávání si zahrajeme o trofej s Liverpoolem. Po postupu do finále jsme dostali 16 mega liber :-O Proč nejsem v reálu taky fotbalovým trenérem? :)

Ligu dohráváme už jen z povinnosti a uvolněně, s Aston Villou nastupuje skoro polovina Béčka a uhrává remízu 2:2, Burnley jsme porazili 3:2 (obrana opravdu není naší silnou stránkou... grr) a šli jsme se připravit na Liverpool, tentokrát ale ještě v semifinále FA Cupu. Nasadil jsem to nejlepší, co v kádru mám, včetně uzdraveného Hoffera, ale na hráčích byla vidět přílišná přemotivovanost. Verón se už v 26. minutě nechal vyloučit a Aquilani s následné standardky dal první gól Liverpoolu. Ale my máme Hoffera! Do poločasu vyrovnal a v poslední čtvrthodině strhnul vítězství na naši stranu!!! Konečně, nevím na kolikátý pokus, jsme na anglické scéně porazili Liverpool a začali doufat v triumf v Evropě. Podobně jako výše jsme zvládli i dva poslední ligové duely, West Ham porážíme 3:2 a Fulham 5:2, když svůj první gól v Premier League vstřelil nadějný záložník Eric Johnson.

Ve finále Ligového Poháru sestřelil Liverpool jediným gólem v 80. minutě Berhalter, když se opakoval scénář s brzy vyloučeným Verónem, a získali jsme už druhou trofej v sezóně!

Bohužel ve finále Ligy Mistrů se Liverpool nedal tak lacino, museli jsme dotahovat, což se v 33. minutě povedlo Smithovi. V poslední čtvrthodině se nechal vyloučit Cuéllar a protože se nic nestalo ani v prodloužení, musely o vítězi rozhodnout penalty. Tu poslední nedal Hoffer, trefil tyč :( V úplně posledním zápase sezóny jsme si aspoň trochu spravili chuť, ve finále FA Cupu porazili 3:1 Coventry City a zkompletovali anglický hattrick! Ale evropský titul by byl víc...

Korunu ligového kanonýra získal Erwin Hoffer s 30 zásahy, tentýž hráč získal i klubovou zlatou kopačku za celkem 34 zásahů, cenu pro nejužitečnějšího hráče (9x hráč zápasu) a stal se i prodejní ikonou s 1688 prodanými dresy. Naším hráčem roku se stal Graham Kavanagh, který si ve vysokém věku udržuje úžasnou fazónu a z jeho zkušeností a přehledu těží celý tým. Nejlepším mladíkem se stal štírek Sam Tosh. V centru Carlisle jsme po sezóně rozbalili s fanoušky a hráči obrovskou párty, během níž jsem přišel o boty, ponožky i vlasy, ale co, v té euforii z historicky nejlepší sezóny mi to bylo absolutně jedno :)

Carlisle United mělo v sezóně 2010-2011 domácí/mezinárodní prestiž 9/4 body a hodnota hráčů/klubu byla 121,8/160 milionů liber. Jakpak to asi bude vypadat v sezóně následující? :)

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: JoeMax

Novinky
18.04.2010: Blbá sopka!
Kvůli zrušeným letům si musíme pobyt v NY prodloužit o týden, první volný spoj do EU je 25.4. :(

14.04.2010: Jsme v New Yorku!
Zdárně jsme přistáli, ubytovali se a teď vyrážíme na sváču a do města. Večer (je tu teprv 15:54) napíšeme víc!

11.05.2009: resisTrance vol.6:
Nový DJ set v žánru trance/ progressive ke stažení v sekci Download! Šesté pokračování série resisTrance je tentokrát tvrdší a dupavější, tak přeji příjemný poslech :)

11.01.2009: AC Žíznivci
vybojovali v zimním Exit Fortuna Cupu fantastické třetí místo! :o)

01.01.2009: Omlouváme se
předem za možný krátkodobý výpadek kolem 2.-5. ledna kvůli údržbě serveru.

01.01.2009: Joe & Lotrinka
přejí všem návštěvníkům hodně štěstí do roku 2009 :o)

16.11.2008: Ze sportu:
Milovičtí fotbalisté mají po několika dvouciferných vítězstvích po půlce sezóny jasně nakročeno do I.A třídy, s náskokem 12 bodů jasně vedou tabulku. Benátečtí hokejisté se zuby nehty drží v 1. lize, jsou mezi 16 týmy na 14. místě. Uvidíme, jak se povede novému kouči...

28.07.2008: Nejezděte
se koupat na Sadskou. My si pak nemáme kam lehnout :-D

05.07.2008: Jedeme na
dovču, takže o nás nějaký čas neuslyšíte, ale zato pak přineseme novou fotogalerii z hor a doženeme článkový deficit :o) J&L

23.06.2008: Plný počet
získaly Milovice z posledních dvou ligových zápasů, na jejich setrvání v okresním přeboru už to ale nic nezměnilo. Na hřišti jsem s foťákem chyběl, zmohl mě Francinův ležák :-D